חקירות פיננסיות

החוקר הפרטי עוסק בחקירות רבות ומגוונות כדוגמת חקירות פיננסיות שבהן מעורבים סכומי כסף גדולים. כזה הוא משרד החקירות תיקים באפלה. מדובר במשרד ותיק הפועל משנות התשעים המאוחרות של המאה הקודמת, אשר צבר לעצמו מוניטין רב. החוקרים המנוסים עוסקים לא רק בחקירות פיננסיות, אלא גם בחקירות כמו איתור נעדרים, מעקב אחר בני זוג החשודים בבגידה, ביצוע בדיקת פוליגרף לעובדים המתמודדים על תפקיד חדש בחברה ומציאת פתרון למקרים רבים נוספים.

חקירות פיננסיות – מה הן כוללות

החקירות הכלכליות מסתעפות למקרים שונים ומגוונים. אלה כמה מבין התחומים הבולטים שבהם עוסקות החקירות:

  • לחקור את העובד – ישנם עובדים המעוניינים להסתיר את עברם הבעייתי. הם עושים זאת כדי להתקבל למקום עבודה משתלם ולפתוח דף חדש, אך אינם מודעים לקיומו של חוקר פרטי הבודק עליהם כל פרט ומידע. מקומות תעסוקה שונים מעוניינים למנוע את הפגיעה בבית העסק שלהם, ולשם כך הם שוכרים חוקרים פרטיים אשר יכולים לבצע חקירה יסודית ומדוקדקת על האדם שהם עומדים לבחון לתפקיד.
  • מודיעין עסקי חקירות כלכליות כוללות היום גם את תחום המודיעין העסקי. בעולם המתקדם שבו צצות חברות כפטריות אחר הגשם, גוברת התחרות בין בתי עסק המציעים שירותים ללקוחותיהם בתחומים זהים. החוקרים הפרטיים מאפשרים לעסק המתחיל להכיר את הסביבה התחרותית שלו ולהיערך מראש לשינויים בשוק.
  • לחשוף את השקר הכלכלי – לעתים האדם מסתיר את תמונת המצב הכלכלית האמתית שלו כדי להשיג דבר מה. זה יכול להיות גבר בתהליך גירושין אשר מדווח על מצב כלכלי ירוד מכפי שהוא באמת במטרה לנסות ולקבל פטור חלקי מתשלומי מזונות, או קונה נכס המנסה המדווח על חשבון בנק שקרי.
  • לתפוס את הגנב על חם – חקירות פרטיות נועדו לתפוס מועל או גנב בשעת מעשה. כאשר מעסיק חושד כי העובד שלו מבצע גנבות קטנות של כספי החברה – בין אם מדובר בעובד בבנק ובין אם מדובר בעובד בקופת החולים – הוא שוכר איש מקצוע כדי לבסס את חשדו.

חקירות פיננסיות

לפנות אל החוקר הנכון

חקירות פיננסיות צריכות להיעשות על ידי אנשי מקצוע מיומנים בתחום. חוקר פרטי הוא חוקר אשר קיבל רישוי ממשרד המשפטים הפועל על פי חוק. כלומר, על החוקר לבצע פעולות כמו האזנות בסתר, מעקבים ותצפיות במסגרת החוק. כמו כן, כל חוקר המכבד את עצמו מתייחס במלוא הרצינות לתיק של לקוחו.

קידום אתר באינטרנט קידום אתר באינטרנט