ריגול תעשייתי

ריגול תעשייתי הוא למעשה איסוף מידע על חברה מתחרה באופן בלתי חוקי או מסירת מידע רגיש מחברה אחת לאחר. כך, אם אתם בעלי עסק החושדים כי אחד העובדים שלכם מעביר מידע סודי לחברות מתחרות, כדאי לקרוא לשירותיהם של חוקרים מקצועיים ממשרד החקירות תיקים באפלה. כאן עוסקים החוקרים המיומנים בנושאים מגוונים כדוגמת איתור עובדים שסרחו, חשיפת פרשיות אהבים בלתי חוקיות ואף טיפול בתיקים פליליים.

 

איך יכול חוקר ריגול תעשייתי להציל את בעל העסק

מסירת מידע בלתי חוקי לחברה המתחרה הוא מעשה פלילי  אשר עלול לפגוע בה משמעותית. אלה כמה סיבות טובות להביא חוקר פרטי אשר יביא להפסקת ההדלפות:

  • חסכון בכסף – אמנם אתם מוציאים כסף על חוקר פרטי, אך חשבו כמה תוכלו לחסוך אם תמצאו את המדליף. כל עוד העובד הסורר נמצא בחברה, אתם ממשיכים לספוג נזקים כלכליים על לא עוול בכפכם.
  • להציל את השם הטוב – ריגול תעשייתי עלול לפגוע בשם הטוב של החברה, במקרה שבו המדליפים מדליפים למתחרים ולכלל הציבור מידע חסוי על הכישלונות והחסרונות של החברה. כתבה עסיסית באתר חדשותי מוביל עלולה לגרום לנזק תמידי כבד שממנו החברה תתקשה לצאת.
  • להוציא את הצדק אל האור – עובד הפוגע בחברה שלכם מקבל את כספו שלא בצדק. החוקר הפרטי יספק לכם מידע על העובד הבעייתי, ואתם תקבעו מה לעשות אתו – לפטר אותו או להגיש נגדו תביעה בבית המשפט.

ריגול תעשייתי

משתמשים בכלים משוכללים

לרשות החוקרים הפרטיים מצויים מכשירים משוכללים המסייעים להם לפתור תעלומות בנושא ריגול תעשייתי ולתפוס את העובד על חם. לשם כך, הם משתמשים במכשיר הפוליגרף המסוגל לאתר שינויים פיזיולוגיים אשר יכולים להעיד על כך שהעובד אינו דובר אמת, או מציבים מכשירי ציתות והאזנה במשרדים כדי להקליט שיחות יוצאות. במקרה הצורך, יכולים החוקרים להציב מכשירי ציתות אף במכשיר הסלולרי הפרטי של העובד. מעבר לכך, החוקרים מבצעים בדיקות רקע כדי לקבל מידע נוסף על העובד – האם יש לו עבר פלילי? האם הוא פוטר מעבודתו הקודמת? אם כן, מאיזו סיבה? את כל הבדיקות האלה מבצעים החוקרים בהתאם לחוק במדינת ישראל.

קידום אתר באינטרנט קידום אתר באינטרנט