חוקר פרטי

מעקב צמוד אחר בעל סורר, בדיקת פוליגרף או תפיסת בעלי חברה והאשמתם בגין ריגול עסקי – כל זה אינו סרט מתח, אלא עוד יום עמוס של חוקר פרטי. כאשר האדם הפרטי חש אובד עצות וחושש כי עולמו חרב עליו, צוות החוקרים של תיקים באפלה מוכן לעשות הכול כדי לעזור לו לצאת מהתסבוכת ולהעניק לו את המידע הרלוונטי עבורו. בעזרת תכנון נכון, איסוף שיטתי של מידע וביצוע מעקב בפועל, מגיעים החוקרים אל האמת.

 

באילו חקירות עוסק חוקר פרטי

חוקרים פרטיים עוסקים במגוון רחב של תחומים. אלה מבין הנפוצים שבהם:

  • מצבו הכלכלי של הנחקר – החוקר הפרטי עוסק בחקירות כלכליות ומשיג מידע על המצב הכלכלי של הנחקר. אמת, במקרים רבים מידע זה חסוי, אך במצבים מסוימים יש צורך לחשוף אותו. לדוגמה, אישה הנמצאת בתהליך גירושין ומעוניינת לוודא כי הגבר אינו מסתיר ממנה את מצבו הכלכלי, או אנשי עסקים אשר מעוניינים לבדוק שהחברה שעמה הם מבצעים את העסקים מסוגלת לעמוד בכל ההתחייבויות הכלכליות.
  • ריגול תעשייתי לחברה חדשה – לפני שאתם פותחים את העסק שתמיד חלמתם עליו, כדאי להזמין את שירותיו של חוקר פרטי כדי שיבצע ריגול תעשייתי. מדובר בריגול אתי המוכר בחוק, והוא מיועד לעזור לחברה החדשה והמתפתחת להכיר את מתחריה ולהשתלב בשוק.
  • בדיקת פוליגרף – כאשר האדם משקר, הוא עובר שינויים פיזיולוגיים שונים, גם אם מדובר בשקרן מומחה או בשחקן טוב. לחוקרים הפרטיים יש רישיון מיוחד להשתמש בבדיקת פוליגרף הרושמת את השינויים בגוף. בדיקה זו נפוצה למדיי בתעשייה הביטחונית ובמקומות עבודה שונים המעוניינים לקבל לשורותיהם עובדים אמינים ואיכותיים.

 

חוקר פרטי

 

להגיע לשורש הבעיה

חוקר פרטי משתמש באמצעי מעקב חוקיים בלבד כדי לאסוף כמה שיותר מידע. תפקידו העיקרי הוא לספק את המידע ללקוחו, בעוד הלקוח הוא שמחליט בסופו של דבר כיצד להשתמש בו. מדי יום ביומו נחשף החוקר הפרטי לחקירות מגוונות. פעמים יש צורך לבצע מעקב סמוי אחר ילד הלומד בבית הספר ומראה סימני מצוקה, ולעתים לאתר אדם המתחמק מתשלום חשבונות. כמו כן, חוקרים פרטיים מחליטים אם לקחת לידיהם חקירה מסוימת ואם לוותר עליה, מסיבות אידאולוגיות.

קידום אתר באינטרנט קידום אתר באינטרנט