בלש

אנו נהנים מהספרים הישנים והטובים של שרלוק הולמס, הבלש הפרטי וחריף השכל אשר יכול לפתור כל תעלומה, או מצפייה ממושכת בסדרת טלוויזיה כדוגמת CSI NY. במציאות, עבודתו של בלש מקצועי עולה על כל דמיון. ואת זאת יודעים הבלשים של משרד החקירות תיקים באפלה אשר עמלים ימים ולילות כדי לספק את המידע הנחוץ ללקוח. באמצעות עבודה מקצועית וסדר מופתי בביצוע הפעולות, מסייעים הבלשים ללקוח לצאת מהתסבוכת שהוא נקלע אליה ולפתור עבורו את התעלומה.

כך עובד בלש

הבלשים פועלים שלב אחר שלב כדי להגיע אל האמת. אלה כמה דרכי פעולה שכדאי להכיר:

  • היכרות – בשלב הראשון ניגש החוקר עם הלקוח כדי לבחון את הבעיה. זהו השלב שבו מחליט החוקר אם לקחת את המקרה לידיו, להעביר אותו הלאה או לשלוח את הלקוח כלעומת שבא. זאת משום שלעתים האמונות האידיאולוגיות והאתיות של הבלש מתנגשות עם רצונותיו של הלקוח.
  • לאסוף מידע – במקרה שבו החליט החוקר לעסוק במקרה, הוא יחל לתשאל את הלקוח ולאסוף כמה שיותר פרטים על הבעיה. בהתאם לכך, הוא יתכנן את דרכי הפעולה שיש לנקוט.
  • חקירה הלכה למעשה – בלש מקצועי יוצא אל השטח לאחר שאסף את כל המידע מהלקוח. בעת הצורך הוא מבצע מעקבים, מתחזה לאזרח מן השורה כדי לדלות מידע מהסביבה ולהגיע בסופו של דבר אל האמת.
  • הבאת המידע ללקוח – אדם שחי בחוסר ודאות שרוי במתח תמידי. הבלש מפיג את המתח הזה באמצעות אספקת מידע רלוונטי. מכאן והלאה רשאי הלקוח לבצע שימוש במידע זה בהתאם למטרותיו.

 

בלש

תחומי העיסוק של בלש

בניגוד לשרלוק הולמס שפענח בעיקר פרשיות רצח והונאה, עבודתו של בלש פרטי אמתי מתפרסת על פני תחומים שונים. לעתים מדובר בריגול תעשייתי למען חברה מסוימת, המבקשת ללמוד את דרכיה של מתחרותיה ולומדת על ביצועיה. פעמים אחדות מדובר במקרים עדינים שבהם מעורבים קטינים אשר אינם משתפים את ההורים או המורים בבעיותיהם, ולפעמים יש צורך להוכיח כי הגבר או האישה מנהלים חיים כפולים – חיי משפחה לצד חיי הוללות. כך או כך, הבלש הפרטי אינו נח עד לפענוח החקירה ועד שהוא מספק ללקוח את המידע שהוא כה ייחל לו.

קידום אתר באינטרנט קידום אתר באינטרנט